Zapraszamy do Lądka osoby które doceniają wartość przyrodniczą oraz turystyczno - uzdrowiskową. To właśnie dla Państwa istnieje możliwość poznania bogatej oferty atrakcji turystycznych, jakie proponuje Lądek Zdrój. Są to m.inn. Zakład Przyrodoleczniczy "Wojciech" gdzie wzorowana na łaźniach tureckich budowla z końca XVII w., dwieście lat później gruntownie przebudowana. We wnętrzu, centralnie położony pod kopułą okrągły, marmurowy basen do kąpieli leczniczych, wokół którego biegnie ciąg gabinetów zabiegowych z XIX marmurowymi wannami do kąpieli. Powyżej pijalnia wody mineralnej. W bocznej części obiektu stała ekspozycja oferowane są także kąpiele w basenie i wannach "Wojciecha" przez cały tydzień.

Dla pasjonatów sztuki proponujemy zobaczyć Kościół Parafialny Narodzenia NMP - barokowa budowla, trzecia z kolei (po gotyckiej i renesansowej), poświęcona w 1697 r. Nawa sklepiona kolebkowo z lunetami, salowe wnętrze, na sklepieniu freski E. Reimanna. Cenne rzeĽby figuralne z warsztatu najwybitniejszego rzeźbiarza Ziemi Kłodzkiej, Michała Klahra (Grupa Ukrzyżowania) i jego syna Ignacego (ambona, rokokowy konfesjonał). Obaj twórcy - mieszkańcy Lądka - byli autorami 39 pełnych i półpełnych rzeĽb drewnianych.

Konieczne jest też odwiedzenie mostu św. Jana - dwuprzęsłowy, gotycki obiekt (1565 r.) oparł się wszystkim powodziom, co jest podobno efektem zastosowania białek kurzych zamiast wapna. W wiekach średnich tuż obok mostu znajdował się dom celnika. Figura św. Jana Nepomucena z 1709 r. jest w miarę dokładną kopią figury z mostu Karola w Pradze i należy do najstarszych na Śląsku.

Wiosną i latem ważnym miejscem w Lądku staje się też Arboretum - leśny ogród drzew i krzewów egzotycznych. Najwyżej położone w Polsce, czynne od wiosny do jesieni, a podziwiać w nim można ponad 250 gatunków drzew i krzewów pochodzących z całego świata, m.in. metasekwoję chińską, mamutowca olbrzymiego, szydlicę japońską. Wiosną zachwycają pięknie kwitnące azalie i różaneczniki.

W odległości ok. 100 m. od Arboretum mieści się nasz obiekt Willa Sielanka, zabytek kultury regionalnej. Pierwsze wzmianki pochodzą już z XIX w. Oferujemy Państwu obiekt położony w spokojnej i niezwykle malowniczej części Lądka Zdroju. Zapraszamy do korzystania z komfortowo wyposażonych pokoi z łazienkami oraz restauracji szczycącej się jedną z najlepszych kuchni w okolicy.

Na kształtowanie się klimatu Lądka wpływa położenie pośród gór i ich osłona przed wilgotnymi i zimnymi masami powietrza. Wyróżnia się tu strefę klimatyczną górsko-dolną, najwyżej ocenianą pod względem wartości klimatoterapeutycznych, a klimat określany jest jako łagodny, o szerokich możliwościach adaptacyjnych dla wielu osób.

W naszym mieście posiadamy też skałki do wspinaczki - rejon Trojaka (766 m n.p.m.) i Stołowe Skały (mocno rozproszony łańcuch od wysokości 465 m aż do 784 m n.p.m.) oferują kilkadziesiąt dróg pozwalających wspinać się osobom o bardzo różnym stopniu zaawansowania. Wiosną 1996 r. umieszczono w skałkach ponad 130 spitów i ringów i ukazał się przewodnik wspinaczkowy "Skałki Lądeckie".

To tylko niektóre miejsca gdzie warto się wybrać turystycznie, lecz nie zapominajmy także że Lądek słynie z lecznictwa. W Lądku Zdroju leczy się następujące schorzenia: Choroby reumatyczne, narządów ruchu, układu nerwowego, układu krążenia, układu trawiennego, układu moczowego, choroby zawodowe a także choroby skóry. W Lądku znajduje się dużo Ľródeł wód mineralnych, gdzie ich charakterystyka jest bardzo pomocna w leczeniu różnych schorzeń. Poszczególne Ľródła różnią się od siebie zawartością chemiczną wody oraz temperaturą.

Zapraszamy także na nasze trasy spacerowe i kuracyjne, które są obszerne i głównie prowadzą przez punkty bardzo dla miasta ważne. Są to głównie historyczne pamiątki Lądka m. inn. kapliczka w dawnej wsi Karpno, skały Iglica z krzyżem czy Ľródła Józefiny, Kaplica Marii Panny na Pustkowiu oraz inne zabytki miasta. Spacery przez najstarszą, a zarazem najciekawszą część lądeckiego zdroju, pośród ciepłych źródeł wód mineralnych, obok zakładów przyrodoleczniczych, w których wykorzystuje się do zabiegów przede wszystkim właściwości lecznicze lądeckich ciepłych wód radoczynnych, fluorkowych, siarczkowych jest prawdziwą przyjemnością.

Dla Państwa Lądek posiada też trasę wędrówkową (oznakowanie czerwone) Trasa prowadzi z Lądka Zdroju do Lutyni wzdłuż Doliny Lutego Potoku; dalej przez urokliwy Skalny Wąwóz do wsi Wrzosówka. Następnie wspina się na Borówkową Górę, skąd trawesując zboczami Strzybnika i Modzela, powraca do miasta.